מהם הסימנים להריון? המדריך המלא מא' ועד ת'

הקאות, בחילות, סלידה ממזונות מסוימים, עצירות והורמונים שמשתוללים ויכולים לגרום לך לשאול את עצמך: 'מי זו האישה שמתבוננת בי במראה?' אם את שוקלת להיכנס להריון, אולי התחלת להיות מעט יותר קשובה כשמדברים על הנושא, או להתעניין אצל יודעי דבר. בואי נעשה סדר, כדי שתוכלי להבין מה את עשויה להרגיש בכל שלב בהריון. ונתחיל ממש מההתחלה…

איך אפשר לדעת שנקלטת?

אם את רוצה לוודא שאת באמת בהריון, כדאי שתעשי בדיקת דם או בדיקת אולטרסאונד. עד לקבלת התוצאות או אם את מרגישה שאכן נקלטת, לפני ביצוע הבדיקה, חשוב שתדעי שישנם כמה סימנים שיכולים להעיד שאת בהריון. כדאי להכיר את הסימנים ויחד עם זאת, ישנן תופעות שנגרמות ממצבים נוספים להריון ויכולות להרגיש ממש כמו תסמיני הריון.

הסימן המובהק ביותר הוא האיחור במחזור, למרות שגם כאן יש מקרים בהם העיכוב מושפע מלחץ וסטרס או מגורמים אחרים. ועדיין, במיוחד עבור מי שממש מצפה, כל יום של איחור יכול להיות חגיגה לעבר התינוק או התינוקת המיוחלים. ישנם מצבים בהם בתחילתו של ההריון מופיע דימום שנובע מהשתרשות, ולכן גם אם את רואה מעט דם, עדיין יש סיכוי שנקלטת.

סימנים נוספים הם הטלת שתן תכופה, עצירות, כאבי בטן או גב, התכווצויות בבטן, שינויים ורגישות בשדיים, עייפות ותשישות, בחילות והקאות, סלידה ממאכלים מסוימים, הפרשות וגינליות, מצבי רוח משתנים ועוד.

האם כל הנשים סובלות מסימפטומים מוקדמים להריון?

בפירוש לא. ישנן נשים שיחוו סימפטום אחד או שניים ואחרות ירגישו את רובם. ייתכן גם שאת עצמך תחווי תופעות שונות בכל הריון. כדי להכין את עצמך לתקופה זו, חשוב להכיר את מגוון הסימנים. במידה ואחד או יותר מופיעים ואת לא בטוחה, את מזומנת לקבל עזרה ולהתייעץ עם הרופא או הרופאה שלך.

אם את בהריון קודם כל מגיע לך מזל טוב! את תמיד מוזמנת להתקשר או להגיע לכל מרפאת נשים באזור מגורייך, כדי להתייעץ, לשאול ולקבל מידע מקצועי ואישי. אל תשכחי גם שחשוב לבצע מעקב הריון, שכולל את כל הבדיקות הדרושות והתנהלות נכונה לך ולעובר על פי שבוע הריון.

בהצלחה!

 

לרשימה הכמעט מלאה של תסמיני ההריון הידועים, קראי.